Real Roleplay
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Cum sa rolezi un accident / Primul ajutor. (Partea 2).

In jos

[GHID]Cum sa rolezi un accident / Primul ajutor. (Partea 2). Empty [GHID]Cum sa rolezi un accident / Primul ajutor. (Partea 2).

Mesaj Scris de Ardeleanu Vin Feb 20, 2015 5:03 am

Salut , io-s Ardeleanu si azi m-am gandit sa va fac eu un "ghid" despre rolarea accidentelor, cum sa facem roleplay ca acordam primul ajutor. Nu o sa fie ceva complex dar o sa fie mediocru. (Ghidul). Sper sa va ajut.

Partea 1:

In primul rand, "Centura salvatoare" este ce-l mai des intalnit mod de roleplay la accidente . TOTAL GRESIT!
Pentru noi IRL e destul 30 Km/h ca sa ne spargem capul , deja la 80 avem toate sansele sa murim.
Dupa ce ai scris "/do Accident" nu te dai tu jos sa ii arati lui ala cat de smecher esti tu (Scoti repede arma si faci DM);
Exemple:
Sa zicem ca suntem in zona Unity Station si conducem un autovehicul, marca Premier. Avem 50Km/h si intram lateral intr-un Blade.
/do Accident.
/do Airbagurile masinii Premier s-au declansat in urma impactului.
/me s-a lovit brusc cu capul de airbag, acesta fiind foarte speriat.
/me se uita in oglinda laterala, observand tipul si culoarea masinii cu care a facut accident.
/me este foarte agitat, acesta observa ca din capul acestuia curge sange.
*O sa dau doar un exeplu pentru ca fiecare are stilul lui de roleplay.*



Partea 2:

Sa luam ca exemplu accidentul de la partea 1 pentru a fii mai logic. Dupa un accident nu doar rolam ca nii s-a spart capul si dupa ce pleaca respectivul player, calcam acceleratia si plecam rapid. Ar fii recomandat sa activam factiunea ASGH-ul. (All Since General Hospital; Spitalul General); Mergem la spital (Bineinteles daca nu e cazul sa chemam salvarea la locul accidentului);
La fiecare taietura de sange, puteti rola ca aveti un tricou si il infasurati in jurul taieturii, il strangeti puternic ca sa nu curga sange pana ajungeti la spital.. e simplu.



M-am decis sa va pun si niste video-uri , poate va face sa intelegeti mai bine.




Ardeleanu
Ardeleanu
Administrator de joc
Administrator de joc

Nume caracter : Andy_McLogan
Mesaje : 11
Data de inscriere : 05/01/2015
Varsta : 24

http://www.p-rp.tk/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum